Jdi na obsah Jdi na menu
 


Požár - saze v komíně_2

Jednotka vyjela na požár sazí v komíně. Na místě průzkumem zjištěno, že se jedná o déle trvající hoření sazí v zanešeném komínovém tělese ve výšce cca 2 m nad patou komína. SaP na místě dostačující. Bylo provedeno proražení ucpané části pomocí koule a uhašení hořících sazí pomocí písku. Následně byl vybrán obsah a vynešen mimo budovu k dohašení. Pomocí kominického nářadí byl komín očištěn od zbytků hořících sazí na stěnách a opět vybrán. Dle majitele nedošlo ke škodě na komínovém tělese ani na jiném majetku. Místo zásahu protokolárně předáno majitelce (nařízena kontrola odborně způsobilou osobou).

Jednotka se vrátila zpět na svou základnu.

(Poplach - 13:01 hod., Návrat - 14:45 hod.)

Členové na místě zásahu: Milan Luxík, Aleš Vičan, Stanislav Malý, Petr Vecko, Petr Tůma