Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dopravní nehoda - Se zraněním

4. 11. 2017

Jednotka vyjela na DN se zraněním. Příjezd na místo události zpožděn chybným nasměrováním jednotky směrem na Českou Kamenici. Jednotka po příjezdu na místo události zastavila provoz vozidlem CAS na I/13 směrem od České Kamenice. Současně přijela na místo události i posádka ZZS z České Kamenice. Jednotka se zapojila do pomoci s vyproštěním osoby z vozidla, nasvítila místo nehody pomocí mobilního nasvětlovacího stativu PELI a zajistila místo nehody. 

Po předání pacienta do vozidla ZZS, asistovala PČR při šetření DN a kyvadlově usměrňovala provoz na komunikaci. Po ukončení činnosti a dohodě s VZ se odebrala zpět na svou základnu. 

Při cestě na základnu byla nedaleko místa události DN spatřena mimo komunikaci ležící poraněná srna. Tato skutečnost byla nahlášena PČR šetřící DN a VZ. Jeden ze členů JSDHO společně s řídícím důstojníkem, který byl také na místě události dojel do nedalekého místa bydliště pro myslivce, který poraněnou srnu přijel usmrtit. Srna byla ponechána na místě myslivci, který zajistil její odvoz. 

Jednotka se vrátila zpět na svou základnu.

(Poplach - 04:42 hod., Návrat - 05:44 hod.)

Členové na místě zásahu: Tomáš Mrázek, Aleš Vičan, Stanislav Malý, Petr Tůma, Petr Vecko