Jdi na obsah Jdi na menu
 


Požár - Hořící propanbutanová láhev

Jednotka po příjezdu na místo události průzkumem zjistila, že se jedná o požár plynu unikajícího z 2 kg tlakové lahve na zahradě u rodinného domu. Jednotka pomocí jednoho jednoduchého vedení "C" provedla ochlazení tlakové lahve z bezpečné vzdálenosti. Měřením pomocí bezkontaktního teploměru bylo zjištěno, že nedochází k ohřevu tlakové lahve a tak byl po dohodě s majitelem uhašen hořící plyn a lahev umístěna do napuštěného bazénu. Zde bylo následně provedeno odmontování povoleného ventilu, aby nedocházelo k úniku plynu. Tlaková lahev byla v bazénu ponechána. Jednotka se vrátila zpět na svou základnu. 

(Poplach - 17:26 hod., Návrat - 18:16 hod.)

Členové na místě zásahu: Michal Mikuš, Aleš Vičan, Pavel Bílek, Tomáš Jungvirth, František Svoboda, Milan Luxík, Pavel Lidický