Jdi na obsah Jdi na menu
 


Technická pomoc - Odstranění nebezpečných stavů_1

22. 2. 2017

Jednotka vyjela na odstranění nebezpečného stavu do ulice Dlouhá. Průzkumem bylo zjištěno, že se jedná o ucpaný propustek dešťové kanalizace a voda se valí po komunikaci ulicí Dlouhou a natéká do zahrad RD. Tok vody byl usměrněn pomocí dvoukomorových pytlů do potoka nedaleko komunikace a následně byl pročištěn propustek s kanalizací. Po obnovení funkčnosti kanalizace byly pytle naloženy a odvezeny zpět na základnu. Jednotka se přesunula na další hlášenou událost do ulice Trtíkova, kde důsledkem ucpání šachty dešťové kanalizace došlo k zaplavení sklepa objektu. Jednotka provedla pomocí jednoho jednoduchého proudu "C" rozkalení nánosu a vyčerpání šachty pomocí dvou kalových čerpadel. Tím došlo i k vytečení vody ze sklepa objektu a jednotka se vrátila zpět na svou základnu. 

(Poplach - 15:32 hod., Návrat - 17:40 hod.)

Členové na místě zásahu: Aleš Vičan, Petr Tůma, Pavel Bílek, Stanislav Malý, Zdeněk Valíček, Michal Mikuš, Milan Luxík, Pavel Lidický